Ogłoszenie

Nieautoryzowane forum serwisu piekielni.pl
"Dobra. W ogóle nie rozumiem co do mnie gadacie."

#91 2013-02-21 22:10:35

bukimi

Samotny Filozof

Punktów :   

Re: Katastrofa Smoleńska

fenirgreyback napisał:

ale ani w dawnym, prawdziwym "Uważam Rze", a obecnie-w "wSieci" i "Do Rzeczy" ani jeden z dziennikarzy nie napisał artykułu, w którym zawarł tezę, że to był zamach

Szczerze, nie mam porównania między "starym" "Uważam Rze" i tym nowym "prawdziwym", ale sądzę, że redakcja jest w pewien sposób odpowiedzialna również za wywiady, które publikuje i autorytety, na które się powołuje. Szczególnie, gdy tezy stawiane przez rozmówców są umieszczane jako "informacja dnia" na okładce. Tezy takie jak (cytuję): "W Smoleńsku na 99 procent doszło do zamachu" albo "Lech Kaczyński dostał wyrok w momencie, gdy pojechał do Gruzji - powiedział aktor. I dodał, że w katastrofie maczała ręce... KGB."
To ciekawe, że nie znajdziemy tam ani jednego wywiadu, który podważałby teorie spiskowe. W skrócie: wszystkie źródła informacji są niestety nieobiektywne, a przez to trudno je nazwać niezależnymi. Wszystkie bez wyjątku.

Tym bardziej nie trafia do mnie argument, że "pan X mówił nieprawdę bo ta informacja pojawiła się w stacji Y" - nie mamy możliwości samodzielnego sprawdzenia czy cokolwiek z tego, co do nas dociera jest prawdą, czy nie. Skąd możemy wiedzieć, co i jak faktycznie wykryto na samolocie? Powtarzając moje poprzednie pytanie: czy ktokolwiek z nas tak naprawdę WIE jaka jest wytrzymałość brzozy i skrzydła?

Tak, to oznacza, że w pewnym sensie zgadzam się z Twoim "nie twierdzę na 100%, że..." - ja również niczego nie twierdzę na 100%.

fenirgreyback napisał:

Teorii, która głosi, że ustawienie krzyża czy namiotu usprawiedliwiało kopanie staruszek, sikanie na znicze i krzyż z puszek "Lech" pominę, bo jest zwyczajnie plugawa i niegodna dyskusji. Swoją drogą, krzyż ustawili harcerze, więc walnąłeś nieco.

1. Nigdzie nie usprawiedliwiam ani kopania staruszek, ani sikania na znicze. Powiedziałeś, że to nie powinno się wydarzyć. Ja po prostu dodałem kilka rzeczy do "listy rzeczy, które nie powinny się wydarzyć".
2. Nigdzie nie napisałem kto ustawiał krzyż, więc gdzie niby się "walnąłem"? Czepiasz się słów, których nigdzie nie ma. Mnie interesował sam fakt jego bezprawnego postawienia, a potem bezprawnego odpychania funkcjonariuszy.

fenirgreyback napisał:

Pomyśl tylko przez chwilę-ile czasu zajmuje policji ogarnięcie podobnego do tego pod krzyżem pod względem liczby tłumu? Kilka dni? Nie, policja jest w stanie ogarnąć tłum zdecydowanych i wysportowanych gości w kilka chwil. Naprawdę wierzysz, że potrzeba było tylu godzin szarpaniny i cyrku? Że to nie było dla potrzeb mediów?

Sam nie wiem i nie będę narzucał określonej opinii, ale podchodzenie do kółka różańcowego jak do "zdecydowanych i wysportowanych gości" z pewnością nie byłoby mile widziane ani przez media, ani przez społeczeństwo. Być może liczyli na to, że tłum ustąpi. Być może faktycznie była to szopkowa odpowiedź na całą szopkę z krzyżem. Innymi słowy, pytaniem jest czy Policja powinna powsadzać staruszki na pakę i wywieźć spod krzyża.

fenirgreyback napisał:

W sytuacji, gdy najprawdopodobnie ktoś w Polsce i za granicą próbuje ukryć okoliczności śmierci tak wielu ważnych postaci, nie wolno się KŁÓCIĆ?!! Gdybyś podejrzewał, że ktoś zamordował twojego brata i próbuje to ukryć, to też unikałbyś KŁÓTNI?!

Tu znowu chodzi o charakter, jak to nazwaliście "kłótni". Nie mogę zaakceptować wytykania palcami różnych osób jako "winnych uśmiercenia pasażerów samolotu" (proszę odróżnić od winnych zaniedbań w śledztwie) jako sposobu na prowadzenie dyskusji. Tak, "teoria nacisków" także mi nie odpowiada z tego samego powodu.

PS.
Tak już pomijając kto kogo popiera i za co, ktoś ma jakikolwiek pomysł dlaczego rząd miałby chcieć pomagać w tuszowaniu ewentualnego zamachu, wiedząc że do niego doszło?

Ostatnio edytowany przez bukimi (2013-02-21 22:12:01)


http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100906190016/uncyclopedia/images/2/28/Dancing_cartoon_cat.gif   Durch das Feld biegł ein zając, mit den Füßen przebierając...

Offline

 

#92 2013-02-23 00:54:30

fenirgreyback

Gość

Re: Katastrofa Smoleńska

bukimi napisał:

Szczerze, nie mam porównania między "starym" "Uważam Rze" i tym nowym "prawdziwym"

Odwrotnie-stare było prawdziwe. Po tym, jak Hajdarowicz za prawdziwy artykuł o trotylu na wraku wywalił Lisickiego i Gmyza, z URz odeszło 95% redakcji. Dziś w URz praktycznie wszyscy publicyści to "Mr. Nobody", a dziennikarze przenieśli się do "wSieci" lub "Do Rzeczy".

bukimi napisał:

wszystkie źródła informacji są niestety nieobiektywne, a przez to trudno je nazwać niezależnymi

Nie pisałeś o obiektywności, tylko o tym, że niezależni dziennikarze twierdzą, że to na pewno był zamach. Napisałeś nieprawdę, nie wykręcaj się.

bukimi w poprzednim poście napisał:

Czemu w tych "niezależnych" stacjach też -parafrazując- WIEDZIELI, że to był zamach, a nie np. wybuch silnika?

Swoją drogą, niezależne to nie znaczy obiektywne...
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/547002_563678126989500_623755400_n.png Widzisz różnicę?


Powtarzając moje poprzednie pytanie: czy ktokolwiek z nas tak naprawdę WIE jaka jest wytrzymałość brzozy i skrzydła?

Wiesław Binienda.
Nie tak dawno strona rządowa przyznała się, że dokonała złego pomiaru brzozy-zmierzono ją na innej wysokości, niż została złamana. Ich obliczenia można sobie teraz w dupę wsadzić.

Tu znowu chodzi o charakter, jak to nazwaliście "kłótni"

A ja dziwię się, że spór przebiega tak łagodnie. Gdybym miał podejrzenia, że ktoś zamordował mojego przyjaciela i próbuje to zatuszować, to działyby się straszne rzeczy.

Tak już pomijając kto kogo popiera i za co, ktoś ma jakikolwiek pomysł dlaczego rząd miałby chcieć pomagać w tuszowaniu ewentualnego zamachu, wiedząc że do niego doszło?

Mogą być miliony wersji-fakty są takie, że śledztwo jest prowadzone w sposób karygodny.'

Posta mijanou nie chce mi się komentować-widzę, że wspinasz się na intelektualne wyżyny.

 

#93 2013-02-23 01:50:56

Nenek

Gość

Re: Katastrofa Smoleńska

Chce wam się tak kopać z osłem?

Nen, Ty również się nie rozpędzaj. To miejsce na dyskusję, nie ubliżania.

 

#94 2013-02-23 02:01:37

fenirgreyback

Gość

Re: Katastrofa Smoleńska

Po przeglądnięciu twojego profilu na piekielnych widzę, że napisanie więcej niż dwóch zdań to dla ciebie wielka trudność. Musi być dla ciebie szokiem, że niektórzy potrafią napisać całą stronę, prawda?

Nikt cię do dyskusji nie zapraszał, więc jeżeli nie masz zamiaru podjąć argumentów(a nie masz, bo jesteś na to zbyt cienki w uszach), to STFU i zostaw dyskusje tym, którzy nie muszą prosić starszych kolegów, żeby im kupili piwo.

A osła sobie wśród bliskich poszukaj.


Fenir spuść trochę z tonu bo się za bardzo rozpędzasz w ocenianiu innych. Wypowiedzieć ma się prawo każdy, obojętnie czy będzie to esej czy jedno zdanie.

Ostatnio edytowany przez fenirgreyback (2013-02-23 02:02:03)

 

#95 2013-02-23 09:28:36

Mijanou

Grzesznik

Punktów :   
Quo Vadis: a tego to sama nie wiem

Re: Katastrofa Smoleńska

Nenek, daj spokój. To Fenir ma monopol na obrażanie innych Uzytkownikow i cokolwiek mu napiszesz to i tak Ci wykuje oczy swoim 'intelektem'. Typowa moralność Kalego: on Cię będzie obrażac bez ograniczeń ale jemu tym samym odpowiadać nie wolno. Zresztą ja nawet nie potrafilabym ze względu na szacunek do innych ludzi, w którym mnie wychowano.

Teraz pytanie do adminozy:

Czy regulamin, wprowadzony wczoraj, działa dla każdego tak samo? Bo w tym momencie powinien zadziałać dla użytkownika Fenirgreyback odnoszącego się w sposób niegrzeczny, pogardliwy i obraźliwy do adwersarzy. Czy może uzytkownik Fenirgreyback ma tu może jakieś specjalne prawa? Po prostu nie jestem przyzwyczajona do poziomu dyskusji, ktory ten Uzytkownik prezentuje oraz do stylu jego komentarzy kierowanych w stosunku do mojej skromnej osoby ( a śmiem tu twierdzić, że nie tylko do mojej, ale za innych się wypowiadać nie będę). Zaznaczam, że nie odnosze się do merytorycznej treści jego pogladów, bo każdy ma prawo do swoich przekonań, a jedynie do sposobu, w jaki je wyraża.


I never travel without my diary. One should have something sensational to read on a train ( Oscar Wilde)

Offline

 

#96 2013-02-23 11:00:17

bukimi

Samotny Filozof

Punktów :   

Re: Katastrofa Smoleńska

Fenir, (mogę skracać nick?)
tak jak Ciebie denerwują umieszczane w "sponsorowanych przez rząd" mediach informacje jedna za drugą, że to "tylko katastrofa" itd., tak mnie denerwują takie okładki:
http://niezalezna.pl/uploads/foto/2011/09/okladka_gpc_30.jpg
http://wwwybory.pl/wp-content/uploads/2010/05/facebook-kaczy%C5%84ski.jpg

Trudno powiedzieć, że wielkie czerwone "To był zamach" na okładce lub "10 dowodów na zamach" można uznać za "dochodzenie prawdy" lub artykuły mediów obiektywnych. Albo, że nie są co najmniej mocno sugestywne (szczególnie ten piękny wybuch samolotu jako motyw w tle). Kolejny raz, w skrócie: jedna gazeta zawsze będzie pisać wszystko o tym, co wskazuje na katastrofę, a druga tylko o zamachu.
Dlatego mnie nie przekonali, by byli stroną "szukającą prawdy", niestety. Jak dla mnie są to osoby "szukające dowodów na zamach".

Różnica jest taka, że żadna ze stron nie chce spojrzeć na sprawę z obu punktów widzenia - zbiera jedne dane, a ignoruje te, które mogą stawiać z góry upatrzoną tezę w złym świetle. Dlatego wszyscy czytelnicy w równym stopniu zasługują na miano "lemingów" według Twoich kryteriów, chociaż z jakiegoś powodu twierdzisz, że "fabryką lemingów" jest tylko TVN i jej podobne.


http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100906190016/uncyclopedia/images/2/28/Dancing_cartoon_cat.gif   Durch das Feld biegł ein zając, mit den Füßen przebierając...

Offline

 

#97 2013-02-23 12:03:00

fenirgreyback

Gość

Re: Katastrofa Smoleńska

Wypowiedzieć ma się prawo każdy, obojętnie czy będzie to esej czy jedno zdanie

Pod warunkiem, że jego jedynym argumentem jest nazywanie innego usera osłem. BTW, dobrze byłoby, gdyby moderator podpisywał się po edycji posta.

mijanou napisał:

Czy może uzytkownik Fenirgreyback ma tu może jakieś specjalne prawa?

Tak, admin z piekielnych to mój brat, a ja sam w każdy weekend z SecuritySoldierem oglądam mongolski balet przy wódce. Już mi to niejednokrotnie sugerowano.
Jeżeli nie masz ochoty porozmawiać na argumenty, a jedynie prowadzić wycieczki personalne, to STFU albo załóż sobie w dziale "Nasze sylwetki" temat "fenirgreyback" i tam sobie pisz do woli.

bukimi-niszczy mnie twoja logika. Ja piszę o "wSieci" i "Do Rzeczy", a ty o "Gazecie Polskiej".  Równie dobrze mógłbyś cytować "Gazetę Wyborczą"-inne środowiska, inni autorzy.

Swoją drogą, zauważ, że to nie "Gazeta Polska", tylko "Uważam Rze" zostało z rządowego polecenia zniszczone, właśnie za publikowane o innym niż w GP tonie artykuły o Smoleńsku.

Dlatego Nenek również zwróciłam uwagę. A co do podpisu, jest nas modów całe dwa, Loki zawsze pisze na zielono, ja zawsze na fioletowo, myślałam, że to dość logiczne. ~Sal

Ostatnio edytowany przez fenirgreyback (2013-02-23 12:11:48)

 

#98 2013-02-23 12:18:43

bukimi

Samotny Filozof

Punktów :   

Re: Katastrofa Smoleńska

fenirgreyback napisał:

bukimi-niszczy mnie twoja logika. Ja piszę o "wSieci" i "Do Rzeczy", a ty o "Gazecie Polskiej".  Równie dobrze mógłbyś cytować "Gazetę Wyborczą"-inne środowiska, inni autorzy.

Swoją drogą, zauważ, że to nie "Gazeta Polska", tylko "Uważam Rze" zostało z rządowego polecenia zniszczone, właśnie za publikowane o innym niż w GP tonie artykuły o Smoleńsku.

Tak jak Ty piszesz o TVN, tak ja odbijam o "Gazecie Polskiej". Nie widzę tu nic nielogicznego. Nic więcej niż wskazanie, że "lemingoza" to nic innego jak siedzenie w swoich okopach.
Zwolennicy jednej tezy siedzą w okopie TVN i są lemingami.
Zwolennicy drugiej tezy siedzą w okopie Gazety Polskiej i są lemingami.
Tylko to chciałem przekazać wklejając okładki.

Nie czytuję wymienionych przez Ciebie tytułów. Nie będę w takim razie pisał o ich obiektywizmie ani poziomie dziennikarstwa.
Będę musiał uwierzyć Ci na słowo, że akurat te 2 tytuły nie szafują wyrokami, tylko faktycznie starają się jak najbliżej przyjrzeć sprawie.


http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100906190016/uncyclopedia/images/2/28/Dancing_cartoon_cat.gif   Durch das Feld biegł ein zając, mit den Füßen przebierając...

Offline

 

#99 2013-02-23 12:36:33

fenirgreyback

Gość

Re: Katastrofa Smoleńska

Tyle że napisałeś wcześniej, że

bukimi napisał:

Czy nie jest tak, że tak samo bezkrytycznie szukają wszelkich dowodów i poszlak na to, że TO BYŁ ZAMACH, ignorując inne możliwości?

Czemu się wypowiadasz, skoro sam przyznajesz, że nie wiesz?

Podsumowując dyskusję-po 7 stronach tematu NIKT z ludzi święcie przekonanych o tym, że nie powinno być nawet cienia podejrzeń o zamachu, nie jest mi w stanie powiedzieć, jaka była przyczyna katastrofy-pomijając takie intelektualne perełki jak teorie o tym, że samolot się rozbił, bo uderzył w ziemię, czy że powodem były błędy pilotów, od których, jak wiadomo, odpadają skrzydła. Dowiedziałem się za to całkiem wiele ciekawych rzeczy na temat swojej osoby.

Pytanie retoryczne-czy nie jest wszystkim, którzy tak mocno obrażają każdego, kto kwestionuje teorie oficjalne(które upadają jedna po drugiej-najnowsza teoria o brzozie zaczyna się chwiać, bo brzoza nie została nawet poprawnie zmierzona) trochę głupio? Czy nie widzicie, jak łatwo daliście się wmanewrować w przemysł pogardy?

 

#100 2013-02-23 13:04:04

bukimi

Samotny Filozof

Punktów :   

Re: Katastrofa Smoleńska

fenirgreyback napisał:

Czemu się wypowiadasz, skoro sam przyznajesz, że nie wiesz?

Od kiedy przyznanie się, że czegoś nie wiem jest dowodem słabości, lub -co gorsza- brakiem możliwości udziału w dyskusji? Chyba lepiej, że wypowiadam się tylko o kwestiach, o których mam wyrobioną opinię? Przecież właśnie to wytykasz z lubością innym uczestnikom dyskusji - widzę, że tu trudno Ci dogodzić.

Wypowiadam się o wybranej przeze mnie gazecie, tak jak Twoim wcześniejszym wyborem była stacja TVN.
Mam nie cytować tej gazety, bo pokazuje, że to nie (nie tylko) TVN tworzy "przemysł pogardy"?
Nie muszę rzucać kwotami kto ile otrzymał i od kogo, żeby pokazać, że ludzie zaślepieni są po obu stronach barykady.

fenirgreyback napisał:

Pytanie retoryczne-czy nie jest wszystkim, którzy tak mocno obrażają każdego, kto kwestionuje teorie oficjalne(które upadają jedna po drugiej-najnowsza teoria o brzozie zaczyna się chwiać, bo brzoza nie została nawet poprawnie zmierzona) trochę głupio? Czy nie widzicie, jak łatwo daliście się wmanewrować w przemysł pogardy?

A skąd Twoja pogarda dla zwolenników TVN i innych pro-rządowych stacji, hę?
Nawet jeśli ktoś rzucił w wątku coś o "sekcie", to Ty rzuciłeś "lemingozą", potem broniąc swojego sformułowania.
Czyżbyś chciał przyznać, że należysz do wytworu "przemysłu pogardy"? Wytykasz innym brak szacunku do innej opinii, a miejscami nie jesteś ani ciut lepszy. Gdyby okazało się, że ktoś na 100% udowodni, że to nie był zamach, powinno Ci być tak samo głupio jak nam, gdy ktoś udowodni, że to był zamach. Mimo, że nie masz 100% pewności, że opcja 1 lub opcja 2 jest prawdziwa, Twój brak szacunku do odbiorców konkretnych stacji pokazuje Twoje podejście.
Mógłbyś w takim wypadku nie pouczać nas o tym, że jesteśmy zmanipulowanymi lemingami napędzanymi pogardą...

Wracając do tematu mediów. Skoro znamy Twoją opinię o TVN, jaka jest Twoja opinia o "Gazecie Polskiej"?
Nie uważasz, że bliżej im do, jak to określił bodajże Capitalny, "sekty" niż rzetelnych dziennikarzy i "poszukiwaczy prawdy"?

Ostatnio edytowany przez bukimi (2013-02-23 13:06:51)


http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100906190016/uncyclopedia/images/2/28/Dancing_cartoon_cat.gif   Durch das Feld biegł ein zając, mit den Füßen przebierając...

Offline

 

#101 2013-02-23 13:56:23

Mijanou

Grzesznik

Punktów :   
Quo Vadis: a tego to sama nie wiem

Re: Katastrofa Smoleńska

Tu ponownie zaapeluję do adminów forum o podjęcie stosownych kroków i uruchomienie procedur przewidzianych regulaminem tego forum w stosunku do użytkownika Fenirgreyback. Zwracam się z takową prośbą w wątku, w którym w/w Użytkownik naruszył wszystkie już chyba zasady netykiety, kultury i szeroko pojętych podstaw dobrego wychowania.
Nie zwracam się bezpośrednio do w/w Użytkownika ponieważ rozmowa w tonie, który ten Użytkownik narzuca stanowi pogwałcenie podstawowych zasad dyskusji i odbiega od powszechnie akceptowanych norm wymiany poglądów i myśli.





Mijanou, skoro się powołujesz na regulamin, który jeszcze formalnie nie wszedł, bo jest poddawany dyskusji, to powinnaś też zauważyć, że mamy tydzień na reakcję. Nas naprawdę nie trzeba pouczać. Wiemy co mamy robić, ale nie będziemy robić tego "na hurra" bo jedna userka czuje się mocno pokrzywdzona. Temat jest długi i wymaga czasu na przeanalizowanie i rozgraniczenie. Każdy kolejny apel, będzie po prostu kasowany, bo nie ma związku z tematem. ~Sal


I never travel without my diary. One should have something sensational to read on a train ( Oscar Wilde)

Offline

 

#102 2013-02-23 14:34:32

fenirgreyback

Gość

Re: Katastrofa Smoleńska

bukimi napisał:

Od kiedy przyznanie się, że czegoś nie wiem jest dowodem słabości,

Nie rozumiem... Napisałeś przez pomyłkę coś, co jest nieprawdą. Po co pisać coś, co do czego nie ma się pewności? Zawsze można się upewnić, potem pisać. Fakty są takie, że ani w starym "Uważam Rze", ani w "wSieci", ani w "Do Rzeczy" redaktorzy-właśnie ci, którzy określani są mianem dziennikarzy niezależnych-nie twierdzą, że w Smoleńsku z całą pewnością doszło do zamachu.

bukimi napisał:

Nie muszę rzucać kwotami kto ile otrzymał i od kogo, żeby pokazać, że ludzie zaślepieni są po obu stronach barykady.

Niezależność to nie znaczy obiektywność. Oczywistym jest, że gazeta, która dostaje z naszych podatków 25 milionów, jest zależna od rządu. Automatycznie-dziennikarze, którzy nie dostają pieniędzy z budżetu rządowego, są niezależni od władzy.

bukimi napisał:

. Gdyby okazało się, że ktoś na 100% udowodni, że to nie był zamach, powinno Ci być tak samo głupio jak nam, gdy ktoś udowodni, że to był zamach

Oczywiście, że nie. Choćby ci, którzy wykluczają teorię zamachu mieli rację, to i tak swoje przypuszcza opierają na bzdurnych podstawach. Jeżeli stwierdziłbym, że Atlantyda istniała, bo ślimak kwiecień plecień, a za kilka lat naukowcy rzeczywiście by odkryli Atlantydę, to byłbym moralnym zwycięzcą?

bukimi napisał:

Mógłbyś w takim wypadku nie pouczać nas o tym, że jesteśmy zmanipulowanymi lemingami napędzanymi pogardą

Ok, nie jesteś zmanipulowany? To powiedz mi, wiesz o tym, że gdy TVN relacjonował na żywo trasę matki Madzi z Sosnowca do sądu i puszczał komentarze sędzi Anny Marii Wesołowskiej, to Bułgarzy dzięki ulicznym protestom obalili rząd? Pewnie, 0 ściemy. Cała prawda całą dobę, 24-6 powtórki prawdy.

bukimi napisał:

jaka jest Twoja opinia o "Gazecie Polskiej"?

GP dawno już nie czytałem. Nie popieram linii, po której idą, ale jak dla mnie zbyt często mają rację, żeby wszystkie ich publikacje uznać za wymysł. Żądali ekshumacji-okazało się, że ciała są podmienione. Twierdzili, że ziemia nie została w Smoleńsku przekopana-okazało się, że Ewa Kopacz kłamała. Mówili, że Błasikia nie było w kabinie-mieli rację. Musiałbym przeczytać kilka ostatnich numerów, żeby wyciągnąć wnioski ogólne.

mijanou-bądź tak uprzejma i przestań pouczać moderatorów, co mają robić.

 

#103 2013-02-24 23:04:34

Fomalhaut

Potępiona Dusza

Punktów :   

Re: Katastrofa Smoleńska

Otwierając ten wątek miałem cichą nadzieję, że nie będzie powtórki z "dyskusji" z udziałem pewnego użytkownika znanych mi z "piekielnych". No cóż, naiwność jest oznaką młodości, więc choć z tego się cieszę.

Co do meritum sprawy. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że działania polskiego rządu, współpracę ze stroną rosyjską, sposób zabezpieczenia szczątków wraku należy określić jednym słowem - skandal. Z drugej strony fanatyków żadne argumenty nie przekonają. Oni już "wiedzą" i nie spoczną dopóki cały świat im nie zacznie przytakiwać. Mgła, hel, trotyl - Antoni ze spółką grubo jadą po bandzie.


This mission is too important for me to allow you to jeopardize it.

Offline

 

#104 2013-02-25 09:07:09

bukimi

Samotny Filozof

Punktów :   

Re: Katastrofa Smoleńska

fenirgreyback napisał:

Niezależność to nie znaczy obiektywność. Oczywistym jest, że gazeta, która dostaje z naszych podatków 25 milionów, jest zależna od rządu. Automatycznie-dziennikarze, którzy nie dostają pieniędzy z budżetu rządowego, są niezależni od władzy.

Zgodnie z powyższym, media, które otrzymują dotacje, nadal mogą być obiektywne. Przecież niezależność nie wiąże się z obiektywizmem.
W takim razie, po co w ogóle przytaczać kto ile dostał?

fenirgreyback napisał:

ci, którzy wykluczają teorię zamachu mieli rację, to i tak swoje przypuszcza opierają na bzdurnych podstawach.

Dla mnie "bzdurne" są podstawy, na których opiera się teoria zamachu. Cóż, impas...
Wobec tego nie będzie mi głupio, gdy okaże się, że zamach był prawdziwy. Twoja logika.

fenirgreyback napisał:

gdy TVN relacjonował na żywo trasę matki Madzi z Sosnowca do sądu i puszczał komentarze sędzi Anny Marii Wesołowskiej, to Bułgarzy dzięki ulicznym protestom obalili rząd? Pewnie, 0 ściemy. Cała prawda całą dobę, 24-6 powtórki prawdy.

Rozumiem, że mam się spodziewać artykułu na ten temat w jednej (wszystkich) z wymienionych przez Ciebie gazet? Póki co artykuł o tym skleciła Gazeta Wyborcza i Fakt...

fenirgreyback napisał:

GP dawno już nie czytałem. Nie popieram linii, po której idą,

Dlaczego? Czy nie dlatego, że są -jak to określiłeś- przemysłem pogardy? Że okładka przedstawiająca wybuch samolotu z wyrzutnią rakiet (sic!) pod spodem są po prostu obrzydliwą manipulacją, wodą na młyn dla lemingozy, "sekty" wyznającej jedyną prawdę?

Wcześniej pisałeś, że "sekta" smoleńska to straszne określenie. Widziałeś kiedyś jakie są tematy "wykładów", które odbywały (odbywają?) się w tym prowizorycznym namiocie ustawionym przez "Solidarnych". Ja widziałem i tytuły takie jak "Rosja twój wróg, który niszczy Polskę" (parafraza, ale sedno oddane w 100%) to był wierzchołek góry lodowej. Jakim mianem można Twoim zdaniem określić osoby, które się tam wypowiadają i przychodzą na te "wykłady"?

Ostatnio edytowany przez bukimi (2013-02-25 09:07:29)


http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100906190016/uncyclopedia/images/2/28/Dancing_cartoon_cat.gif   Durch das Feld biegł ein zając, mit den Füßen przebierając...

Offline

 

#105 2013-02-25 11:25:26

 Capitalny

Potępiona Dusza

Punktów :   

Re: Katastrofa Smoleńska

fenirgreyback napisał:

Podsumowując dyskusję-po 7 stronach tematu NIKT z ludzi święcie przekonanych o tym, że nie powinno być nawet cienia podejrzeń o zamachu, nie jest mi w stanie powiedzieć, jaka była przyczyna katastrofy-pomijając takie intelektualne perełki jak teorie o tym, że samolot się rozbił, bo uderzył w ziemię, czy że powodem były błędy pilotów, od których, jak wiadomo, odpadają skrzydła.

Pomimo, że już miałem nie dyskutować, muszę się wtrącić, ale z mojej strony króciutko:

Rozumiem, że cały mój post o kolejnych błędach załogi skutkujących uderzeniem w drzewo był psu na budę? Mogłeś napisać z góry, że wszystko co niezgodne z Twoimi poglądami traktujesz jako śmieć - nie marnowałbym klawiatury.

PS. Nie wiem dlaczego piszesz, że ktokolwiek z nas twierdzi, że "nie powinno być nawet cienia podejrzeń o zamachu" - gdzie i kto to wyartykułował? Czy na tej samej zasadzie z Twoich postów można powiedzieć, że Ty twierdzisz, że nie powinno być nawet cienia podejrzeń o tym, że do zamachu nie doszło? Analogiczne uogólnienie do Twojego.


http://img62.imageshack.us/img62/2164/warsaww.jpg        http://www.esports.pl/static/avatars/0040451.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.piekielni.pun.pl jeske art poxilina wrocław