Ogłoszenie

Nieautoryzowane forum serwisu piekielni.pl
"Dobra. W ogóle nie rozumiem co do mnie gadacie."

#31 2013-02-15 15:50:36

 Capitalny

Potępiona Dusza

Punktów :   

Re: Katastrofa Smoleńska

Zauważcie przy tym, że sama katastrofa jest już dla sekty smoleńskiej ważniejsza niż Katyń.
Obchodzi się miesięcznice i rocznice katastrofy, a o Katyniu już się nie pamięta.
Co smutniejsze, mają w tym udział również członkowie Rodzin Katyńskich.

Farellka, ja to się cieszę, że nie obchodzą tygodnic albo dziennic... A obchodzić mogą do końca świata i jeden miesiąc dłużej.
Tylko, że w ten sposób żal i szacunek dla zmarłych zamieniają na wkurzenie i przesyt krewnymi "poległych męczeńską śmiercią".


http://img62.imageshack.us/img62/2164/warsaww.jpg        http://www.esports.pl/static/avatars/0040451.gif

Offline

 

#32 2013-02-17 20:25:03

fenirgreyback

Gość

Re: Katastrofa Smoleńska

Klepcie się w tym temacie dalej po pleckach, udowadniajcie sobie, jak głupi są ci niewierzący w oficjalną wersję wydarzeń i jak światli jesteście wy sami. Z taką lemingozą ciężko jest dyskutować-wy nie chcecie się czegoś dowiedzieć, wy WIECIE. Tak samo, jak dziennikarze TVNu i Wyborczej już 12.04.2010 wiedzieli, że to była katastrofa spowodowana "naciskami" i pijanym Błasikiem.

W sumie trapi mnie tylko jedno-zaraz po publikacji Gmyza dowodem na to, że w Smoleńsku doszło do katastrofy był fakt, że na samolocie nie znaleziono śladów materiałów wybuchowych. Jakim lemingiem trzeba być, żeby za dowód przeczący teorii o zamachu uznawać zarówno obecność jak też i nieobecność trotylu? Jak bardzo wasz światopogląd w tej sprawie jest niezależny od faktów?

Nie zamierzam was przekonywać do niczego. Żyjcie sobie w świecie pijanego Błasika, "lądujących debeściaków" i pancernych brzóz. Historia was oceni.

 

#33 2013-02-17 21:23:09

 Hyyrion

Hazardzista

Punktów :   11 
Quo Vadis: BA11 5HT

Re: Katastrofa Smoleńska

fenir: A dla mnie po prostu samolot ciach w glebę i było po elitach, proste, ciach, mam to w dupie, ja chcę zarabiać porządnie i być ustawiony po emeryturze i mam w dupie co/kto zginęło, ani mi to życia nie poprawiło, ani nie pogorszyło.

Hyyrion, kulturalniej proszę.

Ostatnio edytowany przez Hyyrion (2013-02-17 21:27:13)


They've killed a moose!
And they want me to eat it!

Offline

 

#34 2013-02-17 21:39:04

fenirgreyback

Gość

Re: Katastrofa Smoleńska

Zastanów się, czy nie lepiej by ci było pod okupacją-"proste, ciach, żołnierze weszli, ciachelitę-mam to w dupie, chcę zarabiać porządnie i być ustawiony po emeryturze". Jeżeli naprawdę nie jesteś ciekaw, czy prezydent twojego kraju, od groma parlamentarzystów i elita wojskowa została zamordowana, to naprawdę nie mam więcej komentarza dla twojej głupoty.

Nie widzisz związku między fatalną sytuacją w kraju a tym, że państwo nie jest w stanie rozwiązać skutecznie kwestii Smoleńska? Naprawdę nie wpadłeś na to, że winę za sytuację w kraju ponosi fatalna organizacja i brak możliwości poradzenia sobie z czymkolwiek?

Państwo nie zdało egzaminu w związku z katastrofą, tak samo, jak nie zdaje go w kwestii gospodarki. Lemingoza zasłania wam oczy.

 

#35 2013-02-17 21:46:46

 Hyyrion

Hazardzista

Punktów :   11 
Quo Vadis: BA11 5HT

Re: Katastrofa Smoleńska

Mieszasz dwa pojęcia, ale psychomanipulację zauważyłem:), fatalna sytuacja w kraju, zauważyłem i uważam, że Smoleńsk nie rozwiąże wszystkiego

a głupoty, kolego, w rodzinie sobie poszukaj

Ostatnio edytowany przez Hyyrion (2013-02-17 21:49:05)


They've killed a moose!
And they want me to eat it!

Offline

 

#36 2013-02-17 21:55:01

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: Katastrofa Smoleńska

Fenir, skoro to był zamach to może będziesz w stanie odpowiedzieć mi "po co?".
Ruskie nie są głupie. A ten "zamach" to robota jakiegoś totalnego partacza. Bo co za idiota zestrzeliwuje/wysadza samolot nad własnym terytorium? Jakie korzyści Rosja z tego osiągnęła?
Nazwij mnie lemingiem. Mnie to wisi. Ale w przeciwieństwie do was, Patriotów przez duże P ja potrafię korzystać z brzytwy Ockhama. I po ciachnięciu ową brzytwą teoria zamachu nie trzyma się kupy.
To po prostu nasze tradycyjne, polskie jakośtobędzie. Przecież pilot Wojska Polskiego nawet na drzwiach od stodoły poleci. Co tam, że samolot w ogóle nie powinien startować. Co tam fatalne warunki pogodowe, co tam zupełnie nieprzygotowane lotnisko. Polak potrafi.


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#37 2013-02-17 22:56:58

 garga_mel

Niezaspokojony Pożeracz Smerfów

Punktów :   

Re: Katastrofa Smoleńska

Wreszcie się może odważę. A właściwie to na pewno. Zgadzam się z Fenirgreybackiem, że ten temat tutaj nie przypomina wymiany opinii tylko wzajemne przytakiwanie i poklepywanie po plecach. Już wcześniej chciałam się wypowiedzieć ale zniechęciły mnie niektóre sformułowania (bez napinki i Macierewiczowego odchylenia,wyznawcom Smoleńskiej religii,najwymyślniejsza teoria o wybuchach, magnesach i innych helach,Chociaż kto wie, może i w Mińsku już czyhało FSB...,A hel i ogromny magnes? Każde dziecko wie, że najpierw rozpylono ogromne ilości helu, tak, żeby samolot stracił siłę nośną. A potem ściągnięto go na ziemię magnesem). Poziom tych wypowiedzi bardzo mi przypomina to co się dzieje na Onecie, pod każdym artykułem związanym z tym tematem.

To co m n i e najbardziej w temacie katastrofy niepokoi, to skupianie się na narzekaniu na Kaczora i Macierewicza oraz wszystkie inne osoby, które krytykują podejście rządu i działania prokuratury. Rozumiem to że ktoś może nie przepadać za tymi politykami, a wtedy łatwo przyjąć takie stanowisko jakie jest lansowane przez media głównego nurtu, czyli że są to szaleńcy mający na celu polityczną grę. Ja natomiast odbieram to jako odwracanie kota ogonem. To nie Kaczyński jest premierem, to nie Macierewicz przewodził organowi który posiadał taki statut i możliwości jak komisja Millera. To nie oni, tuż po katastrofie, pełniąc wysokie funkcje państwowe, brali na siebie przed narodem odpowiedzialność za rzetelne dochodzenie do prawdy.

Dlatego właśnie za zamieszanie wokół śledztwa i wszelkie negatywne emocje tworzące się wokół niego obwiniam nie tych, którzy dostrzegają i punktują błędy oraz niekompetentne, kompromitujące działania, tylko tych którzy są za nie odpowiedzialni.

Chciałabym zaznaczyć, że nie czuję się na tyle wykształcona, ani mądra aby orzekać kategorycznie co tam się wydarzyło i czym było spowodowane. Mogę polegać jedynie na tym czego dowiem się z mediów, czy to pro czy anty rządowych. Dlatego nie zamierzam zaciekle bronić żadnego stanowiska, ani teorii katastrofy z winy złej decyzji pilotów, ani z powodu dezinformacji, mgły, czy wybuchu. Polecam takie podejście, w połączeniu z uważną obserwacją tego co się dzieje. A każdemu kto jest zmęczony tematem zaprzestanie isnteresowania się nim, ponieważ najprawdopodobniej długo jeszcze nie ucichnie.

Odnośnie argumentu: „Ruskie nie są głupie. A ten zamach to robota jakiegoś totalnego partacza. Bo co za idiota zestrzeliwuje/wysadza samolot nad własnym terytorium? Jakie korzyści Rosja z tego osiągnęła?”– nie można go według mnie brać na poważnie.  Zakładając że był zamach, wykonany przez Rosjan, w dodatku na własnym terytorium, widzimy że żadne konsekwencje ich z tego tytułu nie spotkają.  Dlatego właśnie mógł był się wydarzyć, właśnie w taki a nie inny sposób. Nie tędy droga, w ten sposób nie udowodni się że zamachu nie było.

Offline

 

#38 2013-02-17 23:04:01

fenirgreyback

Gość

Re: Katastrofa Smoleńska

Nie twierdzę, że to zamach-nie mam na to dowodów. Wiem, że "oficjalna" wersja jest fałszywa. Nie masz dowodów na to, że zamachu nie było, prócz argumentu "bo po co" i opartych na kłamstwach doniesieniach o "debeściakach" i "drzwiach od stodoły". Powtarzam, te informacje są zwykłym kłamstwem, a każdy, kto je powtarza-opiera swój światopogląd na kłamstwie. W bzdury o brzozie nie wierzy już nawet Graś, po 2,5 roku na umytym samolocie znaleziono trotyl... Faktycznie, nie ma powodów do podejrzeń.

Hyyrion-nie widzisz związku między tym, że ludzie, którzy nie umieją rozwiązać problemu ze Smoleńskiem, nie umieją także rozwiązać problemów z gospodarką?

Czujesz się Polakiem, jeżeli masz w dupie to, że istnieje możliwość, że ktoś zamordował twojego prezydenta?

EDIT: garga_mel, z ust mi to wyjąłeś.

Ostatnio edytowany przez fenirgreyback (2013-02-17 23:05:31)

 

#39 2013-02-17 23:22:01

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: Katastrofa Smoleńska

Fenir, nie znaleziono trotylu. Znaleziono związki chemiczne które mogą znajdować się w trotylu. I przy okazji są używane do np. produkcji farb i lakierów.
Poza tym, nadal nikt mi nie wyjaśnił, jaką korzyść miałby taki zamach przynieść. W historii ludzkości doszło do tysięcy zamachów, ale każdy miał jakiś cel. Tu tego celu nie widać. Poza tym, Rosjanie mordując prezydenta innego państwa ryzykowaliby bardzo wiele. Zrównaliby się statusem z republikami bananowymi.
Dowodów na zamach brak. Są za to dowody na banalny, pozbawiony romantyzmu wypadek lotniczy spowodowany (jak to zwykle bywa z wypadkami lotniczymi i nie tylko) serią ludzkich błędów. Nie tylko Polaków.


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#40 2013-02-17 23:31:55

fenirgreyback

Gość

Re: Katastrofa Smoleńska

Urządzenia stosowane przez służby 60 krajów wykrywa perfumy zamiast trotylu-brzmi logicznie.

Oddaję głos kompetentnej w tym temacie osobie.
http://wpolityce.pl/wydarzenia/42051-pr … yl-tam-byl

Nie, nie ma dowodów, że to był wypadek. Upadły wszystkie oficjalne wersje-pijany Błasik, "naciski", pancerna brzoza, którą jeszcze rok temu brano za dogmat... Ale wy nie szukacie prawdy-wy szukacie potwierdzenia waszych wziętych z GW i TVN poglądów, bo uznanie prawdy zbyt wiele by was kosztowało-trzeba by się przyznać do błędu i przeprosić opluwanych i szmaconych przez was ludzi.

Swoją drogą, powołujesz się na brzytwę Ockhama-co jest bardziej prawdopodobne, sprzęt do wykrywania trotylu, który wykrył trotyl, czy sprzęt do wykrywania trotylu, który wykrył kiełbasę i pastę do butów?

EDIT: A właśnie, co mi się jeszcze przypomniało. Czerp dalej wiadomości o Smoleńsku z TVN
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/540952_493405587377081_990747400_n.jpg

Ostatnio edytowany przez fenirgreyback (2013-02-18 01:58:22)

 

#41 2013-02-18 09:55:14

 smokk

laminujący pingwin

Punktów :   
Zawód: szkutnik/szyper/traktorzysta
Quo Vadis: gdzieś

Re: Katastrofa Smoleńska

Mnie zastanawia czemu wszyscy twierdzą, że jeśli doszło do zamachu musiało go wykonać FSB. Mało to ludziom Kaczyński się naraził? Rosjanie nie musieli wcale nic robić. Dziwnym trafem Osetyńcy i Abchazi jakoś za byłym prezydentem nie przepadali. Po wojnie z 2008 roku w rękach formacji ochotniczych mogło sporo zabawek zostać.


Dopada cię demencja, czyli tracisz zdolność zapamiętywania czegokolwiek. Oddaj kartę mistrzowi.
Neuroshima 1.5 str. 125
http://img.zszywka.pl/0/0112/6480/humor/rico-lt33-dtaktak-kaboom.gif

Offline

 

#42 2013-02-18 10:59:30

 Capitalny

Potępiona Dusza

Punktów :   

Re: Katastrofa Smoleńska

garga_mel napisał:

Chciałabym zaznaczyć, że nie czuję się na tyle wykształcona, ani mądra aby orzekać kategorycznie co tam się wydarzyło i czym było spowodowane. Mogę polegać jedynie na tym czego dowiem się z mediów, czy to pro czy anty rządowych. Dlatego nie zamierzam zaciekle bronić żadnego stanowiska, ani teorii katastrofy z winy złej decyzji pilotów, ani z powodu dezinformacji, mgły, czy wybuchu. Polecam takie podejście, w połączeniu z uważną obserwacją tego co się dzieje. A każdemu kto jest zmęczony tematem zaprzestanie isnteresowania się nim, ponieważ najprawdopodobniej długo jeszcze nie ucichnie.

Jako, że czuję się w pewien sposób "wezwany do tablicy", odpowiadam dlaczego mam takie a nie inne zdanie na temat katastrofy.
Mój ojciec latał samolotami pasażerskimi jakieś ćwierć wieku.
Jak tylko wyszły pierwsze szczegóły na temat lotu, zapisy rozmów z rejestratora itp., on tylko łapał się za głowę.
Powiedział, że złamano tyle procedur, że załoga powinna być (jeśli lądowanie by się udało) wywalona dyscyplinarnie za narażenie życia pasażerów.
Tutaj gdyby wylądowali, to jeszcze pewnie by otrzymali pochwały za dobrze wykonane zadanie...
Do katastrofy doprowadziła seria kardynalnych błędów - na czele ze startem, który nie powinien mieć miejsca (brak prognozy pogody i wybranego lotniska zapasowego).
Także ja osobiście mając nieco wiedzy na temat lotnictwa i wspierany praktyczną wiedzą mojego ojca, głoszę poglądy jakie tutaj przytoczyłem.

Natomiast co do teorii zamachu - rozważałem swego czasu.
Nawet byłem w stanie wysnuć bardzo abstrakcyjną teorię, za którą mi teraz wstyd (Putin celowo podstawia Miedwiediewa na prezydenta Rosji, po zamachu w Smoleńsku wysyła go na pogrzeb Kaczyńskiego, gdzie Miedwiediew detonuje bombę zabijając wiele głów państw - np. Obamę, Merkel, Sarkozy'ego - a Putin wykorzystuje światowy zamęt do zbrojnego przejęcia władzy).
Jednak wiecie co mnie skłoniło do odrzucenia tezy o zamachu? Tego, że żaden zamachowiec nie mógł przyjąć, że mając na pokładzie tyle osobistości można złamać tyle procedur. Nie mógł przyjąć, że mimo braku prognozy pogody (o wyborze lotniska zapasowego mógłby nie wiedzieć - zakładając, że nie miałby aż tak dobrych kontaktów w służbach), mimo informacji z wieży, że nie ma warunków do lądowania, mimo podawania widzialności poniżej minimów i wreszcie mimo posiadania konkretnie określonej wysokości decyzji poniżej której w tych warunkach zejść nie można - samolot będzie lądował.
A wystarczyło działać zgodnie z procedurami i cały misternie przygotowany plan zamachu nadałby się prosto do kosza - bo by nie wystartowali/zawrócili/wylądowali na innym lotnisku. I tyle.

Aha, fenir - trochę kultury. Nikt tu nie rzuca epitetami, więc zachowaj swoją lemingozę i głupotę dla siebie, a postaraj się wypowiadać merytorycznie.
A kogo historia rozliczy to chyba nawet teraz trudno nam zgadywać - ktokolwiek z nas by miał rację.


http://img62.imageshack.us/img62/2164/warsaww.jpg        http://www.esports.pl/static/avatars/0040451.gif

Offline

 

#43 2013-02-18 13:04:48

Loki

Gość

Re: Katastrofa Smoleńska

Ja tylko proszę o zachowanie kultury w wypowiedziach. Nawet w zażartej dyskusji kobiety lekkich obyczajów nie muszą latać na prawo i lewo. -L.

 

#44 2013-02-18 16:21:54

Mijanou

Grzesznik

Punktów :   
Quo Vadis: a tego to sama nie wiem

Re: Katastrofa Smoleńska

Jestem jak najdalsza od oskarżania śp. generała Blasika o pijaństwo i chyba Ty, Fenir, jako pierwszy wskazałeś na ten argument. Nikt wczesniej go nie użył w dyskusji. Wsadzasz kij w mrowisko i to w bardzo nieelegancki sposób.

Można rozmawiać i dyskutować o wszystkim, ale nie wolno wplatać w dyskusję obelg i wyzywać adwersarzy od lemingów tylko dlatego, że mają inne zdanie. To, czy był to zamach, czy (moim zdaniem) fatalna kombinacja błędów człowieczych i fatalnej pogody rozsądzi historia. Ale póki co, zachowajmy umiar, zasady i kulturę dyskusji. Bardzo o to proszę tu, na forum. Jest nas tutaj niewielu i proszę, żebyśmy się wzajemnie szanowali.


I never travel without my diary. One should have something sensational to read on a train ( Oscar Wilde)

Offline

 

#45 2013-02-18 18:52:19

fenirgreyback

Gość

Re: Katastrofa Smoleńska

No nie, Hyyrion, twój ojciec latał-ja się w takim razie chowam do budy.
Miałem się nie wdawać w dyskusję i w sumie nie mam jak na razie zamiaru tłumaczyć poszczególnych argumentów-ale mam proste pytanie: co było bezpośrednią przyczyną katastrofy? "Łamanie procedur" nie powoduje, że samolot traci skrzydło. Teoria brzozy upadła, teorie o Błasiku odrzuciła prokuratura.

Hyyrion-podbijam temat, czy jakbyś miał zarabiać porządniej, mieć hajs na emeryturze i nie wpłynęłoby to bardziej na twoje życie, to zgodziłbyś się na okupację? Bo skoro "w dupie" masz to, że w niewyjaśnionych okolicznościach zginął prezydent, parlamentarzyści i elita wojskowa, to chyba równie w dupie masz niepodległość, byle mieć żarcie i mamonę, prawa?

Mijanou-jeżeli ktoś twierdzi takie bzdury, jak Hyyrion, jeżeli ktoś opowiada, że urządzenie do wykrywania pirotechniki wykrywa kiełbasę, że brzoza urywa skrzydło samolotu, to zwyczajnie nie mogę tego zdzierżyć.

Loki-średnia wieku tego forum jest taka, że nikomu chyba uszy nie zwiędną, jeżeli się od czasu do czasu w dyskusji "ciach" rzuci, tak jak to na innych cywilizowanych forach bywa.

http://www.stefczyk.info/publicystyka/o … 6734406980  Ciekawy głos w sprawie. Nie zgodzę się z główną myślą artykułu, ale pomyślcie sami, co każdemu myślącemu w miarę samodzielnie człowiekowi powinno przyjść na myśl, gdy widzi taką masę matactw, kłamstw i oszustw-po co kłamać, skoro wszystko jest jasne?

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.columen.pl/ panele ogrodzeniowe Chojna Ciechocinek masaże BoĂŽte de vitesses automatique Citroen CNC Warszawa