Ogłoszenie

Nieautoryzowane forum serwisu piekielni.pl
"Dobra. W ogóle nie rozumiem co do mnie gadacie."

#1 2015-04-03 08:11:38

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Karetkowy wiatr zmian.


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#2 2015-04-03 22:54:37

 GythaOgg

Aniołek

Punktów :   

Re: Karetkowy wiatr zmian.

Mam mieszane uczucia co do takiego pomysłu. Z jednej strony zdaję sobie sprawę, że ludzie dzwonią po pogotowie z powodu drzazgi pod paznokciem i to koniecznie trzeba ukrócić, ale z drugiej obawiam się, czy tym razem nie przegną w drugą stronę - tzn. nie będą wzywali karetki do uzasadnionych przypadków ze strachu przed karą.

Offline

 

#3 2015-04-04 08:20:03

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: Karetkowy wiatr zmian.

Ja jednak wierzę w zdrowy rozsądek. I wzywających i wzywanych. Tzn. nie sądzę aby ratownicy karali za nieodróżnienie wyrostka robaczkowego od kolki nerkowej. Ale też nie sądzę aby ktoś z bólem w klatce piersiowej dywagował, czy powinien dzwonić, czy też nie.


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#4 2015-04-04 10:26:15

 mongol13

Kuro no Kenshi

Punktów :   16 
Zawód: już inżynier IT

Re: Karetkowy wiatr zmian.

GythaOgg napisał:

Z jednej strony zdaję sobie sprawę, że ludzie dzwonią po pogotowie z powodu drzazgi pod paznokciem i to koniecznie trzeba ukrócić, ale z drugiej obawiam się, czy tym razem nie przegną w drugą stronę - tzn. nie będą wzywali karetki do uzasadnionych przypadków ze strachu przed karą.

Cóż- faktycznie można bronić takiego stanowiska, ale jednak- odsetek ludzi, którzy dzwonią z powodu wspomnianej drzazgi pod paznokciem jest czasem zbyt duży. No i raczej nie trafia do mnie argument z tym, że nie będą wzywać kartki, bo jednak jak się widzi, że ktoś miał wypadek, albo ktoś zaraz "odleci" bo... no nie wiem- poczuł się źle, choruje na coś, bo i teraz do takich jeżdżą i to nie są nieuzasadnione wezwania.

Spoiler:

Ciekawi mnie tylko, jak ten pomysł skrzywią nasi myśliciele. Bo to, że skrzywią jest pewne biorąc nasze realia. Osobiście obstawiam opcję amerykańską- za sam przejazd karetką 1000$. Ani trochę bym się nie zdziwił.


http://tinyurl.com/mnggggp
Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe * ** ***
   * chyba, że ci się to opłaca
   ** chyba, że ci to ujdzie na sucho
   *** chyba, że się należało sku&wielowi


Jestem oazą spokoju. Pier*olonym, ku*wa, zaje*iście wyluzowanym kwiatem lotosu na przejrzystej tafli tego je*anego jeziora... Prawdę mówiąc jestem tak wyluzowany, jak wagon pełen pier*olonych, tybetańskich medytujących mnichów...

Offline

 

#5 2015-04-04 13:38:56

Fahren

#chałupodestrukcja

Punktów :   16 

Re: Karetkowy wiatr zmian.

Mongu, zacznijmy od tego, że prawo jako takie jest bardzo niejednoznaczne. Jak komuś będzie zależało, to sobie przepisy zinterpretuje tak, jak mu będzie pasowało. Wezwiesz karocę do bólu w klatce piersiowej - "Pacjent był przecież przytomny, nie było powodu do wzywania karetki, bo można też było przywieźć go własnym transportem, albo obserwować, czy ból się nie pogłębia". Tak przecież też może być.


http://catsdancewithjxnblk.com/images/jiggle.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://andragog.edu.pl/ internet światłowodowy