Ogłoszenie

Nieautoryzowane forum serwisu piekielni.pl
"Dobra. W ogóle nie rozumiem co do mnie gadacie."

#1 2013-01-18 09:19:16

 smokk

laminujący pingwin

Punktów :   
Zawód: szkutnik/szyper/traktorzysta
Quo Vadis: gdzieś

Muzułmanie zaprowadzają prawo szariatu w Londynie


Dopada cię demencja, czyli tracisz zdolność zapamiętywania czegokolwiek. Oddaj kartę mistrzowi.
Neuroshima 1.5 str. 125
http://img.zszywka.pl/0/0112/6480/humor/rico-lt33-dtaktak-kaboom.gif

Offline

 

#2 2013-01-18 09:36:57

 Capitalny

Potępiona Dusza

Punktów :   

Re: Muzułmanie zaprowadzają prawo szariatu w Londynie

Widziałem już nawet filmik jak jeżdżą po mieście "egzekwując" swoje zasady...

Niestety do tego prowadzą wg mnie głównie trzy kwestie:
1. Przesadna multinarodowość/multikulturalizm w znaczeniu braku jakichkolwiek ograniczeń w przepływie ludzi i głoszeniu ich wiary/kultury/obyczajów.
2. Bierność kościoła katolickiego, który obecnie nie oferuje nic, żeby przyciągnąć młodych ludzi, ale też żeby utrzymać przy sobie tych, którzy wchodzą w dorosłość i zakładają własne rodziny.
3. Brak wystarczającej edukacji. Ja np. widzę możliwość (potrzebę?) wprowadzenia do szkół czegoś na kształt "religioznawstwa" - i to nie jako zamiennik do religii, a jako niezależny, obowiązkowy przedmiot. I tam możliwe byłoby przedstawienie różnych religii (kk, protestanci, islam, hinduizm itp.), przekazanie skąd się wywodzą, jakie sa główne ich elementy, ale też przedstawienie również ich ciemnych stron (np. właśnie podejścia do innych wiar i ich wyznawców, inkwizycja itp.). Jednak wszystko w duchu tego, że Polska od czasów chrztu jest krajem chrześcijańskim i omówienie najważniejszych wydarzeń w historii Polski, gdzie widać wpływ kościoła i wiary - ale oczywiście nie z nastawieniem, że katolicyzm to dobro, a wszystko inne be. Tak, żeby przedstawić różne religie, do niczego nie namawiać, ale zostawić w głowie, że jednak my jesteśmy krajem katolickim, co powinniśmy szanować i starać się zachować w tradycji.

A tak pół żartem: nie plujcie na kiboli, jeszcze będziecie im dziękować za to, że w Polsce do czegoś takiego nie dojdzie (oby) - bo jak się zaczną wozić muzułmanie po mieście i takie akcje odwalać, to szybko będą sprowadzeni na ziemię:)
Póki jesteś gościem - zachowuj się jak gość, a nie gospodarz.


http://img62.imageshack.us/img62/2164/warsaww.jpg        http://www.esports.pl/static/avatars/0040451.gif

Offline

 

#3 2013-01-18 10:04:30

fenirgreyback

Gość

Re: Muzułmanie zaprowadzają prawo szariatu w Londynie

Capitalny napisał:

2. Bierność kościoła katolickiego

Mega facepalm. Pewnie, wszystko co złe-to Kościół Katolicki. Katolików w UK jest mniej niż 10%, więc to raczej nie Kościoła Katolickiego wina.

 

#4 2013-01-18 10:11:18

 smokk

laminujący pingwin

Punktów :   
Zawód: szkutnik/szyper/traktorzysta
Quo Vadis: gdzieś

Re: Muzułmanie zaprowadzają prawo szariatu w Londynie

fenirgreyback napisał:

Capitalny napisał:

2. Bierność kościoła katolickiego

Mega facepalm. Pewnie, wszystko co złe-to Kościół Katolicki. Katolików w UK jest mniej niż 10%, więc to raczej nie Kościoła Katolickiego wina.

Wydaje mi się, że @Capitalny zastosował tu skrót myślowy. Zamiast Kościół Katolicki powinno być moim zdaniem "wyznania chrześcijańskie". Jakby nie patrzeć żadne z wyznań chrześcijańskich nie stanowi ciekawego wyboru dla młodych ludzi.

Ostatnio edytowany przez smokk (2013-01-18 10:15:03)


Dopada cię demencja, czyli tracisz zdolność zapamiętywania czegokolwiek. Oddaj kartę mistrzowi.
Neuroshima 1.5 str. 125
http://img.zszywka.pl/0/0112/6480/humor/rico-lt33-dtaktak-kaboom.gif

Offline

 

#5 2013-01-18 10:22:01

shep

Aniołek

Punktów :   

Re: Muzułmanie zaprowadzają prawo szariatu w Londynie

Staram się być tolerancyjny. Ale właśnie takie zachowania jak w przytoczone w pierwszym poście, to przykład zachowań, których nie wolno tolerować. Jeśli chce się żyć według praw swojej ojczyzny, żyć celebrować i żyć w zgodzie jej kulturą, to się nie emigruje! Kiedy przyjeżdża się do obcego kraju, planuje się tam długi pobyt czy wręcz pozostanie na stałe, należy się dostosować do praw i obyczajów w nim panujących - zasymilować się. Niekoniecznie zupełnie - wystarczy, że swoją rodzimą kulturę celebruje się we własnym gronie, nie ingerując w prawa i wolności innych, nie narzucając się innym.
Smutne jest to, że wielu islamistów na emigracji przyjmuje postawę fundamentalistyczną postawę i praktycznie rzecz biorąc powoli przejmują kraje, w których są. Wszystko w imię źle pojętej tolerancji i poprawności politycznej. Najgorsze jest to, że im się to udaje.

Offline

 

#6 2013-01-18 10:44:53

 Capricorn

Chmielowy Wujek Ping-Pong

Punktów :   
Zawód: Za długo by tłumaczyć co robię

Re: Muzułmanie zaprowadzają prawo szariatu w Londynie

Shep dość ładnie to opisał. Ja bym to skrócił nawet do "wolnoć Tomku w swoim domku". Dopóki przestrzegasz prawa, nie narzucasz swoich zwyczajów innym i nikogo nie krzywdzisz - to rób sobie co chcesz. Religia tak jak seks najlepiej czują się w domowych pieleszach - tam rób co chcesz i z kim chcesz (w ramach prawa), ale nie wciskaj innym swoich poglądów. Jak chcesz żeby szanować twoje poglądy, wartości i wybory, to szanuj tak samo te prawa innych


“Go and make your mistakes in the first team. You'll learn more in a month in the first team than you will in two years in the reserves.” - Sir Alex Ferguson

http://i.imgur.com/uxvTEuU.pnghttp://i.imgur.com/KFtOLNO.jpg

Offline

 

#7 2013-01-18 10:55:52

 Capitalny

Potępiona Dusza

Punktów :   

Re: Muzułmanie zaprowadzają prawo szariatu w Londynie

smokk napisał:

fenirgreyback napisał:

Capitalny napisał:

2. Bierność kościoła katolickiego

Mega facepalm. Pewnie, wszystko co złe-to Kościół Katolicki. Katolików w UK jest mniej niż 10%, więc to raczej nie Kościoła Katolickiego wina.

Wydaje mi się, że @Capitalny zastosował tu skrót myślowy. Zamiast Kościół Katolicki powinno być moim zdaniem "wyznania chrześcijańskie". Jakby nie patrzeć żadne z wyznań chrześcijańskich nie stanowi ciekawego wyboru dla młodych ludzi.

Aczkolwiek pisząc patrzę przez pryzmat Polski, a nie Wielkiej Brytanii, stąd napisałem o kk.
Ale w sumie generalnie chodzi o to, co pisze smokk:)


http://img62.imageshack.us/img62/2164/warsaww.jpg        http://www.esports.pl/static/avatars/0040451.gif

Offline

 

#8 2013-01-18 12:27:09

szczurzyca

Kobieta Logodajcy

Punktów :   
Zawód: mgr inż robol
Quo Vadis: na piwo

Re: Muzułmanie zaprowadzają prawo szariatu w Londynie

Tyle ode mnie na ten temat:
http://aventha.w.interii.pl/b80fa08f573332189dcbe2f9b8c81144_original.jpg

Ostatnio edytowany przez szczurzyca (2013-01-18 12:28:31)


zUo.

Offline

 

#9 2013-01-18 12:41:24

Loki

Gość

Re: Muzułmanie zaprowadzają prawo szariatu w Londynie

Na to jest jedno lekarstwo. But na twarz.

Capitalny ma w 100% rację:

A tak pół żartem: nie plujcie na kiboli, jeszcze będziecie im dziękować za to, że w Polsce do czegoś takiego nie dojdzie (oby) - bo jak się zaczną wozić muzułmanie po mieście i takie akcje odwalać, to szybko będą sprowadzeni na ziemię:)
Póki jesteś gościem - zachowuj się jak gość, a nie gospodarz.

 

#10 2013-01-18 15:01:00

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: Muzułmanie zaprowadzają prawo szariatu w Londynie

Islam to religia siły. Muzułmanie nasze osiągnięcia- wolność słowa, wolność religii, równouprawnienie traktują jako słabość. Nauczyli się, że krzycząc głośno o islamofobii, paląc flagi i samochody, są w stanie osiągnąć bardzo wiele.
Eh, marzy mi się drugi Karol Młot albo Sobieski który pokaże im ich miejsce. Nie podoba się Europa? To won na pustynię kozy doić.
Rozszerzyłabym to na jeszcze jeden aspekt. W UK bardzo wielu muzułmanów żyje z zasiłków. Sprowadzają swoje rodziny, mnożą się na potęgę i żerują na benefitach. Wielu jest takich, którzy od lat pracą się nie skalali. Dla mnie prawo powinno być proste- imigrant przez powiedzmy 6 miesięcy nie jest zatrudniony- deportacja. Popełnił przestępstwo- deportacja. Nie potrafi języka w stopniu umożliwiającym podstawową komunikację- deportacja.


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#11 2013-01-18 15:20:41

 smokk

laminujący pingwin

Punktów :   
Zawód: szkutnik/szyper/traktorzysta
Quo Vadis: gdzieś

Re: Muzułmanie zaprowadzają prawo szariatu w Londynie

Archeoziele napisał:

Dla mnie prawo powinno być proste- imigrant przez powiedzmy 6 miesięcy nie jest zatrudniony- deportacja. Popełnił przestępstwo- deportacja. Nie potrafi języka w stopniu umożliwiającym podstawową komunikację- deportacja.

Po wprowadzeniu takich przepisów wydaje mi się, że HRW i Helsińska Fundacja Praw Człowieka zasypała by taki kraj pozwami o dyskryminację.

BTW Zastanawia mnie czemu cywilizacja islamu z lokomotywy ciągnącej postęp i oświecenie przekształciła się w to co obserwujemy dziś.

Ostatnio edytowany przez smokk (2013-01-18 15:24:31)


Dopada cię demencja, czyli tracisz zdolność zapamiętywania czegokolwiek. Oddaj kartę mistrzowi.
Neuroshima 1.5 str. 125
http://img.zszywka.pl/0/0112/6480/humor/rico-lt33-dtaktak-kaboom.gif

Offline

 

#12 2013-01-18 15:30:03

 FikMikFeegiel

Grzesznik

Punktów :   

Re: Muzułmanie zaprowadzają prawo szariatu w Londynie

Muzułmanie zachowują się teraz jak KK w XIV/XV w. I to by się mniej więcej zgadzało w czasie (Mahomet żył w VII wieku). Pytanie pozostaje czy uda nam się to ukrócić.
Przy tolerancyjności struktur państwowych krajów zachodnich może być to trudne. Większość państw ma z tym problem - w USA czarni, w Polsce cyganie, we Francji/Anglii muzułmanie. Mówię tutaj o grupach społecznych, które czerpią pełnymi garściami z praw mając za nic obowiązki obywatelskie, a jednocześnie w myśl poprawności politycznej nikt ich nie ruszy.
Problem z tym jest dużo większy niż się wydaje, bo jeśli góra nie naprawi zajmą się tym rozgoryczeni obywatele, a wtedy ucierpią niewinni przedstawiciele tych mniejszości etnicznych. Bo dla dresa, cipaty to ciapaty i należy mu wpier...dolić. Co z tego, że te konkretny jest doktorem i prawym obywatelem - liczy się kolor skóry.
Nie ukrywam, że boję się takiego rozwoju wypadków, choć jako przedstawiciel aryjskiej urody nie mam się czego obawiać.

P.S. Już kiedyś miało miejsce coś podobnego i o tym jest ta piosenka:
https://www.youtube.com/watch?v=BZJQwjJFqrc


"nie rób tego, co ktoś może zrobić za ciebie"
"Nie sztuką jest mówić o czymś, o czym się wie"

Offline

 

#13 2013-01-18 17:56:27

 Temeris

Wiedźm i Herbaciany Egzorcysta

Punktów :   
Zawód: zaklinacz imbryków
Quo Vadis: domine?

Re: Muzułmanie zaprowadzają prawo szariatu w Londynie

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeżeli Ali sto razy usłyszy, że ma prawo do wolności słowa, życia zgodnie z własnymi przekonaniami kulturowymi i poszanowania swoich poglądów i rządowi kraju, w którym żyje, wara od niego, bo korzysta z praw, które mu to państwo zagwarantowało, to zechce sprawdzić, jak daleko owe prawa sięgają i na ile wystarczy swobody jemu, a państwu cierpliwości. Niestety, Janka Kowalskiego też to dotyczy.
Problem w tym, że kraje obiecujące swoim mieszkańcom (nie mylić z obywatelami) równość i wolność tyle razy i tak długo deklarowały poszanowanie różnic, tolerancję, promocję polityki dialogu wewnętrznego i potępiały dyskryminację mniejszości w innych krajach (bo to zawsze ładnie wygląda, kiedy się nawołuje do zerwania z uciskiem na drugim końcu świata), że nie są w stanie wypracować narzędzi do rozwiązywania takich problemów u siebie sprawnie i zgodnie z promowaną wizją kontaktów na linii państwo-społeczeństwo. Islam ma akurat to do siebie, że pozostaje względnym (i tylko względnym) monolitem kulturowym, a herezje nie szerzyły się w nim z taką prędkością i powodzeniem, jak w chrześcijaństwie, bo jeszcze dziś za herezję można tam całkiem szybko zapłacić gardłem. Dlatego mniejszości muzułmańskie w Europie są zwyczajnie silne, tak liczebnie, jak i organizacyjnie, a skoro tak jest, to mogą przejmować stery wydarzeń nawet na drodze demokracji.

Ostatnio edytowany przez Temeris (2013-01-18 17:57:35)


There was a time I used to pray
I have always kept my faith in love
It's the greatest thing from the man above
(Dolores O'Riordan/Noel Hogan)

Offline

 

#14 2013-01-18 19:57:53

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: Muzułmanie zaprowadzają prawo szariatu w Londynie

Ostatnio doszłam do wniosku, że Islam nie szanuje mężczyzn. Traktują faceta jak bezrozumnego byka rozpłodowego, który rzuca się na wszystko, co ma dziurę a nie jest zasłonięte od stóp do głów. Tak jakby muzułmanin nie miał mózgu tylko myślał penisem.
W ogóle większość religii ma schizę na punkcie seksualności. A Islam tutaj wiedzie prym.


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#15 2013-01-18 20:55:47

szczurzyca

Kobieta Logodajcy

Punktów :   
Zawód: mgr inż robol
Quo Vadis: na piwo

Re: Muzułmanie zaprowadzają prawo szariatu w Londynie

Archeoziele napisał:

W ogóle większość religii ma schizę na punkcie seksualności. A Islam tutaj wiedzie prym.

Ograniczając ludziom którąś z naturalnych sfer życia i wpędzając w poczucie winy za naturalny popęd, łatwiej wytworzyć bezmózgie barany, którymi mozna kierować i w imię obietnic rządzić ich życiem.


zUo.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hus Pietsch GM 69664 https://www.berlin-hotel.pl jeske art