Ogłoszenie

Nieautoryzowane forum serwisu piekielni.pl
"Dobra. W ogóle nie rozumiem co do mnie gadacie."

#1 2015-05-19 14:33:52

Tiszka

Potępiona Dusza

Punktów :   

"Białe kucyki to komunijny hit", więc jadą do rzeźni

Znowu w pracy  uj ciężki mnie strzela. Sprawa może być Wam znana, ale macie cały artykuł z Wyborczej, w linku zdjęcia koników:

http://wyborcza.pl/1,75478,17944422,Bia … glupi.html


Białe kucyki to komunijny hit. Przed majem handlarze końmi chętnie je skupują. Liczą, że nawet schorowanego czy starego konia uda się "wcisnąć" amatorom jeździectwa. Wystarczy, że go trochę wyczyszczą, w grzywę wplotą kokardkę, w ogon kolorową wstążkę, na grzbiet założą siodełko i już mogą podnieść cenę nawet do 3 tys. zł. Niestety, po pierwszym zachwycie konie często kończą w rzeźni. - Dorośli nie mogą być tacy naiwni, bo handlarze łatwo nimi manipulują i wciskają im konia często nieprzystosowanego do jazdy lub chorego - ostrzega Agata Rybkowska z ratującej konie Fundacji PEGASUS.

Lili to piękny siwy kucyk. Rodzinie dziewczynki mieszkającej w niewielkiej wsi pod Poznaniem sprzedał go handlarz końmi jako komunijny prezent. Ale dalej już nie było tak słodko. Ośmiolatce klaczka się nie spodobała. Nie słuchała jej, śmierdziała. Nie chciała chodzić, nawet smagana rózgą nie drgnęła. "Głupia, durna, beznadziejna" - tak o niej mówiła dziewczynka. Rodzina bez skrupułów oddała małą klacz do kolejnego handlarza z tej samej wsi. Gdyby nie fundacja Pegasus zajmująca się wykupem koni przeznaczonych na rzeź nie wiadomo, jak potoczyłby się jej los.

"Ma młode, zdrowe mięso. Handlarz dostałby za nią dobre pieniądze"

- Raz w miesiącu wykupujemy od handlarza jednego konia. Ratujemy go przed rzeźnią - opowiada Agata Rybkowska, wolontariuszka z fundacji Pegasus. - Gdy tylko usłyszałam jej wstrząsającą historię, wiedziałam, że to ona będzie szczęściarą - mówi.

Gdy zobaczyła Lili po raz pierwszy, ta stała w ciemnej oborze przywiązana krótkim sznurem do ściany. W grzywie miała jeszcze zapleciony warkoczyk ze wstążeczką i kolorowe spineczki. Wokół niej gnój, na ścianie zaschnięta krew, a w żłobie rozmoczony z ziemniakami chleb. - Klaczka ma młode, zdrowe mięso - w rzeźni handlarz dostałby za nią dobrą cenę - tłumaczy Rybkowska.

Dzięki fundacji internautom udało się zebrać 2 tys. zł. - Ludzie, którzy nie znają się na koniach i nie umieją jeździć, mają błędne wyobrażenie o tym, jak wygląda opieka nad koniem. Myślą, że będzie jak w filmach. Że wsadzą dziecko na kuca, a ten zaraz zacznie pięknie galopować i współpracować z jeźdźcem - mówi wolontariuszka. Nie wiedzą, jak bardzo się mylą.

Matka chrzestna w tajemnicy kupiła kucyka. W ogródku nie było miejsca

Dziś Lili czuje się lepiej, choć nadal jest wystraszona. Boi się obcych ludzi i innych koni. Na pastwisku trzyma się z boku. - To naprawdę piękny, młody koń. Jeśli jej dwudniowi właściciele nie mogli sobie z nią poradzić, bo nie znają się na koniach, wystarczyło ją sprzedać. Z pewnością znaleźliby się chętni. Ale handlarz to była najłatwiejsza droga - mówi Rybkowska.

Jaki los czeka teraz Lilii? Jeszcze do końca nie wiadomo. Klacz ma zapewnione w fundacji dożywocie. Może jednak będzie ją można oddać do adopcji realnej, czyli takiej, w której sprawdzeni i odpowiedzialni ludzie wezmą ją do siebie. - Nie chcielibyśmy, żeby chodziła pod siodłem - nie jest jej to potrzebne do szczęścia. Najlepiej byłoby, gdyby była po prostu czyimś przyjacielem - wyjaśnia wolontariuszka.

Nie tylko nieodpowiedzialni rodzice kupują dzieciom konie, czasem robią to dziadkowie czy rodzice chrzestni. Często kupują ludzie, którzy nie wiedzą na ich temat zbyt wiele. - Biorą je, bo dziadek opowiedział im, jak w młodości ukradł konia sąsiadowi i pojechał do lasu - mówi Agata Rybkowska. Niedawno z fundacją skontaktowała się rodzina dziewczynki, której na komunię konia sprezentowała matka chrzestna. - Nikomu nic o swoich planach nie powiedziała. Proszę sobie wyobrazić: ktoś mieszka w domu jednorodzinnym z niewielkim ogródkiem i nagle pod kościół podjeżdża kucyk - opowiada wolontariuszka.

Na szczęście ta historia skończyła się szczęśliwie. Z pomocą fundacji udało się znaleźć inny dom dla kucyka. Tak właśnie zdaniem Rybkowskiej powinni postępować ludzie, którzy zostali obdarowani nieoczekiwanym prezentem. Jeśli nie wiedzą, co zrobić z koniem, powinni szukać pomocy w fundacji albo znaleźć osoby, które pomogą im w opiece nad zwierzęciem.

Teraz fundacja próbuje ocalić Lucusia. Mały siwy kucyk ma już swoje lata, jest schorowany. Handlarz kupił go z myślą o komunijnej sprzedaży. Nie udało się jednaki ukryć jego krzywych nóg i nieproporcjonalnej głowy. Fundacja Pegasus próbuje go wykupić. Jeśli się jej nie uda, kucyk zostanie sprzedany rzeźnikom.


http://asset-e.soup.io/asset/6284/9188_ef49_500.gif

Offline

 

#2 2015-05-19 18:50:56

Nenka

Zbanowany

Punktów :   

Re: "Białe kucyki to komunijny hit", więc jadą do rzeźni

"Mają wszystko, czego dusza zapragnie - prócz duszy."
Jak ja się cieszę, że jestem z biednej rodziny... Ani mnie rodzice nie rozpieszczali zbytnio, ani ja pierdzielca nie dostałam.

Offline

 

#3 2015-05-19 20:10:37

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: "Białe kucyki to komunijny hit", więc jadą do rzeźni

A myślałam że quady to już szczyt...


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#4 2015-05-19 20:24:16

Nenka

Zbanowany

Punktów :   

Re: "Białe kucyki to komunijny hit", więc jadą do rzeźni

Ostatnio kuzyn mojego kolegi dostał takie zestawienie: laptop, tablet, xbox, rower, hajs.
Z roweru nie korzysta, bo w wieku 8 czy tam 9 lat waży jakieś 90 kg.

Offline

 

#5 2015-05-20 15:39:08

Fahren

#chałupodestrukcja

Punktów :   16 

Re: "Białe kucyki to komunijny hit", więc jadą do rzeźni

Nenu... to co on, wzrost podaje jako obwód?


http://catsdancewithjxnblk.com/images/jiggle.gif

Offline

 

#6 2015-05-20 20:09:45

Nenka

Zbanowany

Punktów :   

Re: "Białe kucyki to komunijny hit", więc jadą do rzeźni

Prędzej go przeskoczysz niż obejdziesz.

Offline

 

#7 2015-05-20 21:35:34

Fahren

#chałupodestrukcja

Punktów :   16 

Re: "Białe kucyki to komunijny hit", więc jadą do rzeźni

Hmm... a tędy się da? *robi podkop pod kuzynem kolegi nena*


http://catsdancewithjxnblk.com/images/jiggle.gif

Offline

 

#8 2015-05-20 22:53:27

Nenka

Zbanowany

Punktów :   

Re: "Białe kucyki to komunijny hit", więc jadą do rzeźni

Sufit Ci się nad łepetyną zarwie.

Offline

 

#9 2015-05-21 08:13:40

 mongol13

Kuro no Kenshi

Punktów :   16 
Zawód: już inżynier IT

Re: "Białe kucyki to komunijny hit", więc jadą do rzeźni

A ja się durny cieszyłem, jak na komunię dostałem rower górski i zegarek... serio, teraz komunia zmieniła swoją formę na "festiwal kto da lepszy prezent z dodatkową uroczystością kościelną"...


http://tinyurl.com/mnggggp
Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe * ** ***
   * chyba, że ci się to opłaca
   ** chyba, że ci to ujdzie na sucho
   *** chyba, że się należało sku&wielowi


Jestem oazą spokoju. Pier*olonym, ku*wa, zaje*iście wyluzowanym kwiatem lotosu na przejrzystej tafli tego je*anego jeziora... Prawdę mówiąc jestem tak wyluzowany, jak wagon pełen pier*olonych, tybetańskich medytujących mnichów...

Offline

 

#10 2015-05-21 12:27:03

Nenka

Zbanowany

Punktów :   

Re: "Białe kucyki to komunijny hit", więc jadą do rzeźni

W niedzielę u bratanka na komunii byłam. I wszystko ładnie, elegancko aż nagle jedna baba wyskakuje na cały głos z tekstem "Kacperku tu masz prezent a w KOPERCIE MASZ JESZCZE PIENIĄŻKI". Rilli? Tak się trzeba chwalić, że się dzieciakowi kasę dało? Każdy dał, nawet my dwoje, utrzymując się z jednej pensji, biedaki cholera.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.piekielni.pun.pl jeske art poxilina wrocław Lviv Hotels