Ogłoszenie

Nieautoryzowane forum serwisu piekielni.pl
"Dobra. W ogóle nie rozumiem co do mnie gadacie."

#1 2015-03-12 20:39:49

 kambodia

Grzesznik

Punktów :   

Moja niska możliwość odbioru sztuki

Jestem w tej upośledzonej części (jakieś 99%) która nie jest w stanie ocenić prawidłowo sztuki współczesnej.
Przyznaję się że wielokrotnie już oglądałem materiały o sztuce współczesne, zdarzało mi się próbować odbierać ją na żywo. Czytałem opisy by próbować ją zrozumieć. Nic z tego jestem za tępy
Dzisiaj zabłądziłem w internecie i natrafiłem na materiał o wspaniałej profesjonalnej performerce. Jak masz parę minut na zbyciu to obejrzyj i podziel się przemyśleniami.
https://www.youtube.com/watch?v=nRYv6-yC1lQ#t=265

Offline

 

#2 2015-03-13 09:21:00

 mongol13

Kuro no Kenshi

Punktów :   16 
Zawód: już inżynier IT

Re: Moja niska możliwość odbioru sztuki

Jeśli za przykład sztuki współczesnej uznać te "poruszające" obrazy typu biały 'kwadrat na białym tle', 'obrzydliwy 4-metrowy posąg noworodka' albo inne 'g&&no na płótnie' to ja już wolę zostać upośledzonym, niż się tym podniecać. Bez obrazy, po prostu uważam, że to co kiedyś potrafiło cię zatrzymać i wyrzucić z butów, zmusić do zatrzymania się, podziwiania, refleksji i stwierdzenia "Łał, to jest po prostu piękne!" zmieniło się w nic nie znaczącą, wielką kupę ekskrementów, a jedynym celem tej pożal się Boże "sztuki" jest to, żeby być kontrowersyjnym. A im bardziej, tym lepiej, bo więcej osób o tobie jako twórcy mówi, hajsy się zgadzają. A jak ktoś będzie krytykował? To się powie, że się nie zna, jest idiotą i spokój. Przynajmniej tak to odbieram.

Z resztą co ja się będę- już naprawdę trochę czasu temu była akcja związana z wypuszczeniem po&ebanej małpy z ZOO pewnej artystki i jej performensu na ulice. Cóż- jeśli tak ma wyglądać sztuka nowoczesna, to ja idę malować kałachem. W końcu sztuka to sztuka, a trochę kontrowersji się przyda O_o

Sorry- czasem dziecko w podstawówce, jak jest uzdolnione plastycznie to potrafi coś ładniejszego zrobić. Doszedłem do punktu, w którym się po prostu nawet boję myśleć, czy to dobrze, czy źle...

A materiał obejrzę w wolnej chwili z przyjemnością, niestety teraz zjazd, promotor, robota, więc z czasem trochę słabawo..


http://tinyurl.com/mnggggp
Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe * ** ***
   * chyba, że ci się to opłaca
   ** chyba, że ci to ujdzie na sucho
   *** chyba, że się należało sku&wielowi


Jestem oazą spokoju. Pier*olonym, ku*wa, zaje*iście wyluzowanym kwiatem lotosu na przejrzystej tafli tego je*anego jeziora... Prawdę mówiąc jestem tak wyluzowany, jak wagon pełen pier*olonych, tybetańskich medytujących mnichów...

Offline

 

#3 2015-03-13 10:44:19

 Mahmurluk

Kac-morderca

Punktów :   11 
Quo Vadis: W stronę zachodzącego słońca

Re: Moja niska możliwość odbioru sztuki

mong napisał:

Cóż- jeśli tak ma wyglądać sztuka nowoczesna, to ja idę malować kałachem.

Spóźniłeś się. Byłem w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w centrum sztuki współczesnej (oglądaliśmy z mahową wystawę grand press photo) i ktoś zrobił taki performens, że wyświetlał na planszy styropianowej nagrania z politykami od Jaruzela po Kaczyńskiego i strzelał do nich z kałasza, ale tylko asg.

Kambodia: ja też mam jakąś upośledzoną wrażliwość, bo większość sztuki współczesnej do mnie nie przemawia. Jedyne co mogę odczytać z różnych rzeczy to "patrz ile hajsów przejadłem i zachwycaj się".

Przypomniał mi się jeszcze obrazek jak ludzie w muzeum oglądają jakieś malowidło ze sztuki nowoczesnej, nagle przychodzi sprzątaczka i obraca obraz 90 stopni w lewo


Chcesz 10GB darmowego miejsca w chmurze? klik tutaj (Jottacloud)
https://i.chzbgr.com/maxW500/8004294656/h78676C5D/

Offline

 

#4 2015-03-13 13:19:52

 villemo

Leśna Północnica

Punktów :   
Zawód: Aurora borealis
Quo Vadis: leniwiec pospolity

Re: Moja niska możliwość odbioru sztuki

Dział sztuki współczesnej Polskiej jest niesamowity.. we wrocławskim Muzeum Narodowym. Na mnie, ale nie tylko, zrobiło to duże wrażenie, było ciekawe, intrygujące, niektóre w pewien sposób ładne (chociaż kumpel stwierdził, że niektóre rzeczy to na trzeźwo dla niego za dużo i wróci tam po używkach). Ale tam były dzieła m.in. Hasiora, a nie takie coś jak wyżej


"jak jest mocna komórka podczas dziewczynki to wieje ze wschodu na zachód i są zimne wody i jak ch*j leje nad australią. a jak jest chłopiec i słaba komórka to wieje w drugą stronę, wody są ciepłe bo brak upwellingu i napie*dala nad andami"

"bad decisions make good stories"

http://kwejk.pl/obrazek/1996092/witualny-chomik.html

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
piaskowanie suchym lodem Ciechocinek masaże BoĂŽte de vitesses automatique Citroen CNC Warszawa